Krūšu kurvja osteohondroze: cēloņi, simptomi, ārstēšana

Krūšu kurvja osteohondroze ir slimība, kas saistīta ar deģeneratīvām izmaiņām mugurkaulā krūšu kurvja rajonā. Rakstā tiks runāts par krūšu kurvja osteohondrozes cēloņiem, simptomiem un ārstēšanas metodēm, kā arī sniegti ieteikumi šīs slimības profilaksei.

Mugurkaula krūšu kurvja osteohondroze ir viena no izplatītākajām slimībām, kas, ja tai nepievērš uzmanību, var izraisīt nopietnas sekas. Krūšu kurvja osteohondrozes attīstības cēlonis var būt dažādi faktori, piemēram, nepareiza stāja, fizisko aktivitāšu trūkums, vielmaiņas traucējumi.

Ar krūšu kurvja osteohondrozi rodas raksturīgi simptomi, kas var būtiski pasliktināt pacienta dzīves kvalitāti. Tās var būt sāpes krūšu kaulā, mugurā, starpribu muskuļos, nejutīguma vai tirpšanas sajūta rokās un ierobežota krūškurvja kustīgums. Šie simptomi var pasliktināties ar fiziskām aktivitātēm vai pat ar vienkāršām ikdienas aktivitātēm.

Krūškurvja osteohondrozes ārstēšana ietver integrētu pieeju, kuras mērķis ir novērst slimības cēloņus un mazināt simptomus. Ārsts var izrakstīt medikamentus sāpju un iekaisuma mazināšanai, fizioterapeitiskās procedūras, speciālus vingrinājumus muguras muskuļu lokanības un spēka attīstīšanai, kā arī izvēlēties individuālu masāžu un rehabilitācijas procedūru kompleksu.

Krūšu kurvja osteohondrozes cēloņi

krūšu kurvja osteohondrozes cēloņi

Krūšu mugurkaula osteohondrozi var izraisīt dažādi faktori, tostarp:

 1. Nepareiza stāja un poza. Pastāvīga sēdēšana ar nepareizu stāju, muguras saliekšana, nepareiza pozīcija ejot un smagumu celšana var izraisīt krūšu kurvja osteohondrozes attīstību.
 2. Traumas un bojājumi. Kritieni, sasitumi un iepriekšējie mugurkaula ievainojumi var ietekmēt starpskriemeļu disku stāvokli un izraisīt osteohondrozes attīstību.
 3. Slodze uz mugurkaula. Palielināta fiziskā aktivitāte, nepareiza smagumu celšana, ilgstoša sēdēšana vai tādā pašā pozā var veicināt krūšu kurvja osteohondrozes attīstību.
 4. Ģenētiskā predispozīcija. Daži cilvēki var mantot vājumu mugurkaula saitēs un audos, kas palielina osteohondrozes attīstības iespējamību.
 5. Ar vecumu saistītas izmaiņas. Ar vecumu vielmaiņas līmenis samazinās, mugurkaula saites un diski kļūst mazāk elastīgi, kas var izraisīt krūšu kurvja osteohondrozes attīstību.
 6. Pasīvs dzīvesveids. Mazkustīgs dzīvesveids, ilgstoša sēdēšana bez fiziskām aktivitātēm var izraisīt muguras muskuļu pavājināšanos un osteohondrozes attīstību.
 7. Psiholoģiskie faktori. Stress, psihoemocionālais stress, depresija un citas psiholoģiskas problēmas var negatīvi ietekmēt mugurkaula stāvokli un veicināt krūšu kurvja osteohondrozes attīstību.

Ir svarīgi atcerēties, ka krūšu kurvja osteohondrozi var izraisīt šo faktoru kombinācija, un katram cilvēkam var būt savi individuālie slimības attīstības iemesli. Tādēļ, ja parādās simptomi, jums jākonsultējas ar ārstu, lai veiktu diagnozi un atbilstošu ārstēšanu.

Krūšu kurvja osteohondrozes simptomi

krūšu kurvja osteohondrozes simptomi

Krūšu kurvja osteohondrozes simptomi var izpausties dažādos veidos un atkarīgi no mugurkaula bojājuma pakāpes. Galvenie krūšu kurvja osteohondrozes simptomi ir:

 • Sāpes krūtīs. Sāpes bieži rodas plecu un padušu zonā, ko var sajaukt ar citām problēmām, piemēram, sirds problēmām.
 • Sāpes kustoties. Mainot ķermeņa stāvokli vai veicot fiziskas aktivitātes, sāpes var pastiprināties.
 • Nejutīguma vai tirpšanas sajūta. Tas bieži notiek nervu galu saspiešanas vai skriemeļu novirzes dēļ, kas ietekmē normālu nervu sistēmas darbību.
 • Mobilitātes ierobežojums. Ar krūšu kurvja osteohondrozi ir iespējami ierobežojumi galvas, kakla un rumpja pagriešanai un noliekšanai.
 • Izmisums un aizkaitināmība. Sāpes un diskomforts krūšu rajonā var izraisīt emocionālu nestabilitāti un paaugstinātu uzbudināmību.
 • Muskuļu vājums un samazināts roku spēks. Ar krūšu kurvja osteohondrozi var tikt saspiestas nervu saknes, kas ir atbildīgas par roku un augšējo ekstremitāšu muskuļu darbu, kas noved pie vājuma un roku spēka samazināšanās.

Ja jums ir aizdomas par krūšu kurvja osteohondrozi un rodas šie simptomi, ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai veiktu pareizu diagnozi un atbilstošu ārstēšanu.

Krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšana

Krūškurvja osteohondrozes ārstēšana ietver pasākumu kompleksu, kura mērķis ir novērst sāpes, atjaunot mugurkaula funkciju un novērst slimības progresēšanu.

Viena no galvenajām ārstēšanas metodēm ir zāļu terapija. Sāpju un iekaisuma mazināšanai parasti tiek parakstīti pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļi, piemēram, mazas devas pretsāpju līdzekļi un neinvazīvie pretiekaisuma līdzekļi. Ja nepieciešams, var ordinēt muskuļu relaksantus, lai mazinātu muskuļu sasprindzinājumu.

Fizioterapeitiskās procedūras ir arī svarīga krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanas sastāvdaļa. Tie palīdz mazināt iekaisumu, uzlabo asinsriti un vielmaiņu mugurkaula audos. Šādas procedūras ietver ultraskaņas terapiju, lāzerterapiju, elektroforēzi ar zālēm, magnētisko terapiju un citus.

Īpaša uzmanība krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanā tiek pievērsta vingrošanai un fiziskajai rehabilitācijai. Īpaši atlasīti vingrinājumu komplekti palīdz stiprināt muguras muskuļus, uzlabo mugurkaula lokanību un kustīgumu. Ieteicama arī peldēšana un joga, jo šīs aktivitātes veicina relaksāciju un muskuļu attīstību.

Krūšu kurvja osteohondrozes gadījumā var noteikt masāžu. Tas palīdz mazināt muskuļu sasprindzinājumu, uzlabo asinsriti, palielina limfas plūsmu un mazina sāpes. Masāža palīdz arī uzlabot mugurkaula audu elastību un mobilitāti.

Smagas progresējošas krūšu kurvja osteohondrozes gadījumā var būt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Ķirurģiskā ārstēšana var ietvert diskektomiju, laminektomiju, mugurkaula stabilizāciju un citas procedūras, lai mazinātu spiedienu uz mugurkaula struktūrām un stabilizētu mugurkaulu.

Papildus pamata ārstēšanai ir svarīgi īstenot preventīvus pasākumus, kuru mērķis ir novērst krūšu kurvja osteohondrozes progresēšanu. Tas ietver labu stāju, regulārus vingrinājumus, svara kontroli, pareizu apavu un matraču izvēli, kā arī izvairīšanos no sliktiem ieradumiem, piemēram, smēķēšanas un alkohola lietošanas.

Ir svarīgi atcerēties, ka krūšu kurvja osteohondrozes pašārstēšanās var būt bīstama. Pirms ārstēšanas uzsākšanas jums jākonsultējas ar savu ārstu, kurš izvēlēsies optimālo pasākumu kompleksu atkarībā no slimības pakāpes un rakstura.

Fizioterapija krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanai

fizioterapija krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanai

Viena no efektīvākajām procedūrām fizioterapijā ir masāža. Masāža palīdz atslābināt muskuļus, uzlabo mugurkaula kustīgumu un elastību. Krūškurvja reģiona masāžu veic speciālists, kurš izmanto dažādas tehnikas un paņēmienus, kuru mērķis ir uzlabot mugurkaula stāvokli.

Arī mugurkaula krūšu kurvja osteohondrozes gadījumā var noteikt elektrisko stimulāciju. Šīs metodes pamatā ir elektrisko impulsu izmantošana, kas palīdz stiprināt muskuļus un mazina sāpes. Elektrisko stimulāciju veic ārsts, un tai ir nepieciešama profesionāla apmācība.

Ultraskaņas terapiju var izmantot arī mugurkaula krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanai. Ultraskaņas viļņi iekļūst dziļajos audu slāņos un tiem piemīt pretinfekcijas, pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. Ultraskaņas terapija palīdz mazināt iekaisumu, novērst pietūkumu un mazināt sāpes.

Svarīgs krūšu kurvja osteohondrozes fizioterapijas elements ir fiziskā rehabilitācija. Ārsti iesaka vingrojumu kompleksu, kura mērķis ir attīstīt muguras muskuļus, stiprināt un mugurkaula elastību. Regulāras fiziskās aktivitātes palīdzēs uzlabot asinsriti, novērst komplikāciju attīstību un atjaunot veselību un kustīgumu mugurai.

Ir svarīgi atzīmēt, ka mugurkaula krūšu kurvja osteohondrozes fizioterapija jāveic speciālista uzraudzībā un jāiekļauj visaptverošā ārstēšanā. Katram pacientam tiek nozīmēta individuāla fizioterapijas programma, ņemot vērā viņa stāvokļa īpatnības un slimības pakāpi.

Krūšu kurvja osteohondrozes profilakse

krūšu kurvja osteohondrozes profilakse

Mugurkaula krūšu kurvja osteohondrozi var novērst vai palēnināt, veicot regulāru profilaksi un rūpējoties par savu veselību. Šeit ir daži ieteikumi, kas palīdzēs novērst un samazināt krūšu kurvja osteohondrozes attīstības risku:

 1. Uzturiet pareizu stāju:Sēžot, stāvot un ejot, saglabājiet pareizu ķermeņa stāju. Turiet muguru taisni, neliecieties uz priekšu vai atpakaļ. Hroniska slikta stāja var radīt papildu slodzi mugurkaulam.
 2. Regulāri vingrojiet:Regulāras fiziskās aktivitātes palīdzēs nostiprināt muguras muskuļus un saglabāt mugurkaula elastību. Iekļaujiet treniņā vingrinājumus, lai stiprinātu muguras muskuļus un izstieptu mugurkaulu.
 3. Izvēlieties pareizos apavus:Izvēlieties apavus ar labu pēdas atbalstu un amortizāciju. Tas palīdzēs samazināt slodzi uz mugurkaula un muguras muskuļiem, pārvietojoties.
 4. Izvairieties no ilgstošas uzturēšanās vienā pozīcijā:Ja strādājat pie datora vai pavadāt daudz laika vienā pozā, ļaujiet sev pārtraukumus un veiciet nelielus vingrinājumus, lai mīkstinātu muguras un kakla muskuļus.
 5. Pareizi paceliet svarus:Paceļot svarus, salieciet ceļus un izmantojiet kāju, nevis muguras spēku. Turiet svaru tuvu ķermenim un celšanas laikā nesagrieziet ķermeni.
 6. Skatieties savu svaru:Liekais svars var radīt papildu slodzi mugurkaulam. Regulāras fiziskās aktivitātes un veselīgs uzturs palīdzēs sasniegt un uzturēt optimālu svaru.
 7. Periodiski masējiet muguru:Regulāra muguras masāža palīdz uzlabot asinsriti, atslābināt muskuļus un mazināt spriedzi mugurkaulā.

Atcerieties, ka krūšu kurvja osteohondrozes profilakse ietver pasākumu kopumu, kas palīdzēs saglabāt mugurkaula veselību un novērst iespējamās problēmas. Saglabājiet aktīvu dzīvesveidu, praktizējiet labu ergonomiku darba vietā un meklējiet medicīnisko palīdzību, kad parādās pirmās sāpju vai diskomforta pazīmes mugurkaula krūšu daļā.