Kakla mugurkaula simptomu osteohondroze un ārstēšana mājās

Kakla mugurkaula osteohondrozes simptomi un ārstēšana mājās balstās uz pašārstēšanās metodi. Metode sastāv no pacienta pareizas darbības un ķermeņa pašregulējošo, pašdziedinošo funkciju atbalstīšanas, lai atjaunotu nervu un asinsvadu traucējumus mugurkaula kakla daļā.

Dzemdes kakla osteohondroze

Nepaaugstinātos un ne smagākos gadījumos pacients var dabiskā veidā bez medikamentiem atbrīvot sāpes mugurkaulā, muskuļu spazmas, reiboni un citus dzemdes kakla osteohondrozes simptomus. Tomēr tam ir labi jāzina mugurkaula struktūra un dabiskais mērķis un jāatceras, ka mūsu ķermenis ir pašdziedinoša sistēma, kas pastāv saskaņā ar noteiktiem Visuma likumiem.

Mugurkaula loma

Pirms tēmas izskatīšanas: "Kakla mugurkaula osteohondroze, simptomi un ārstēšana mājās", ir loģiski pakavēties pie jautājuma: "Kāda loma mugurkaulam ir mūsu dzīvē? "

Mugurkauls ir mūsu skeleta skelets. Uz tā tiek atbalstīta galva, ķermenis, augšējās un apakšējās ekstremitātes. Citiem vārdiem sakot, tas ir mugurkauls, kas mūsu ķermenim piešķir tādu formu, kādu mēs parasti redzam.

Mugurkaulam ir piestiprinātas spēcīgas saistaudu saites un daudzi lieli un mazi muskuļi, kas tur mūsu ķermeni vertikālā stāvoklī, un vitāli svarīgi iekšējie orgāni noteiktās vietās gar mugurkaulu.

Normālas mūsu iekšējo orgānu un visu ķermeņa audu funkcijas nodrošina milzīgs skaits nervu šķiedru, pārnesot nervu impulsus no muguras smadzeņu sānu daļām.

Muguras smadzenes atrodas labi aizsargātā, elastīgā mugurkaula kanāla “apvalkā” no ārējām ietekmēm. Caur skriemeļu starpskriemeļu forameniem parādās mugurkaula nervu saknes. Sākotnējā daļā tie ir pārklāti ar diskiem un kaulu struktūrām. Starpskriemeļu diski sastāv no skrimšļa plāksnēm, kas atrodas virs un zem, gredzenveida šķiedras un pulposus kodola. Disku biezums kakla skriemeļos ir ļoti mazs - tikai 4 mm.

Dzemdes kakla osteohondrozes cēloņi

Veseli, neskarti starpskriemeļu diski kalpo kā amortizatori dažādām mugurkaula slodzēm (saspiešanai, izstiepšanai). Ja pēkšņu kustību, pārmērīgu slodžu, ilgstošas ​​nepareizas stājas, mugurkaula ievainojumu vai iekaisuma procesu rezultātā tiek bojāti diski, tiek saspiesta mugurkaula artērija, kas iet caur skriemeļu un nervu pinumiem, kas atstāj muguras smadzenes.

Elektrisko impulsu skaits, kas iet no muguras smadzenēm uz orgāniem un audiem, vielmaiņas procesi palēninās. Tas kļūst par noteiktu orgānu slimības cēloni, kā arī par ķermeņa novecošanās cēloni.

Simptomi

Tas izskaidro daudzos kakla mugurkaula osteohondrozes simptomus, kas ietver sāpes kaklā, galvas aizmugurē, plecu joslā, sirdī, aknās un kakla stīvumu, pakauša daļu, roku, kāju vājumu un asinsvadu traucējumus.

Slimības izpausme ir atkarīga no diska bojājumu lokalizācijas un skriemeļu nobīdes, kā arī no saspiestā nervu pinuma inervētās zonas.

Tātad mūsu ķermeņa veselība ir atkarīga no mugurkaula veselības.

Pašārstēšanās ārstēšana

Vienkārši vēlos jūs brīdināt, ka dzemdes kakla osteohondrozes diagnozi nosaka neirologs vai chiropractor, pamatojoties uz visaptverošas medicīniskās pārbaudes rezultātiem.

Kad diagnoze ir noteikta un starpskriemeļu disku bojājuma vietā nav akūta perioda ar tūsku un iekaisumu, var izmantot pašārstēšanās metodi.

Metodes būtība:

 • pacienta pareizās darbībās, kuru mērķis ir novērst osteohondrozes simptomu cēloni - muguras smadzeņu nervu un asinsvadu struktūru saspiešanu, pārvietošanu saistībā ar destruktīvām izmaiņām starpskriemeļu diskos;
 • atbalstot pašregulējošas, pašdziedinošas ķermeņa funkcijas, lai atjaunotu nervu un asinsvadu traucējumus mugurkaula kakla daļā.

Kā ārstēt mugurkaula kakla daļas osteohondrozi, neatkarīgi iedarbojoties uz slimības cēloni, var atrast tā paša nosaukuma rakstā.

Nav iespējams novērst slimības cēloni - starpskriemeļu disku deformāciju, tomēr jūs varat iemācīties atslābināt mugurkaula kakla daļu un viegli izstiept kakla skriemeļus, lai mazinātu spiedienu uz nervu saknēm un asinsvadiem, tādējādi atvieglojot to saspiešanas simptomus.

Pašdziedināšanās metodei nepieciešama personīga vēlme, neatlaidība, pašdisciplīna un gatavība pakāpeniski mainīt savu stāju, rūpēties par mugurkaulu, katru rītu un vakaru atpūsties un izstiept kaklu un izstrādāt savu sistēmu dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšanai.

Tajā pašā laikā vienmēr atcerieties, ka jūsu ķermenis ir ļoti organizēta pašdziedināšanas sistēma, kas dzīvo saskaņā ar dabas likumiem. Neveiksmes tajā notiek, ja jūs pārkāpjat šos likumus neatkarīgi no tā, kāpēc tos nezina vai nevēlaties ievērot.

Metodes principi

Pirms turpināt pašārstēšanos ar terapeitisko vingrinājumu palīdzību, jāatzīmē vairāki šīs metodes dabiskie principi.

 1. Ir zināms, ka, lai labi atslābinātu muskuļus, vispirms tas jāsasprindzina. Tāpēc daudzi no manuālās terapijas speciālistu izstrādātajiem terapeitiskajiem vingrinājumiem ir balstīti uz spriedzes principu - spazmotu muskuļu relaksāciju.
 2. Vēl viens princips ir sasprindzinājuma kombinācijas fizioloģiskais modelis - muskuļu relaksācija ar elpošanas fāzēm. Ieelpošana ir spriedze, un izelpošana ir relaksācija. Ja šie principi tiek ievēroti, veiktie vingrinājumi veicinās pareizu asinsrites sistēmas darbību un netraucēs nervu procesu regulēšanu.

Personīgā pašārstēšanās sistēma

Pirmkārt, es dalīšos ar savu dzemdes kakla osteohondrozes pašārstēšanās sistēmu.

Papildus vingrinājumiem "bruņurupucis" un plecu jostas atslābināšana, sēdēšana ("Kā ārstēt mugurkaula kakla daļas osteohondrozi"), kas ne tikai atslābina kakla un plecu muskuļus, bet arī pamodina ķermeņa dziedinošo spēku, normalizējot visu šūnu un orgānu enerģijas piegādi. , Es izmantoju citu pozu - kakla muskuļu relaksāciju.

Tomēr es vēlos jūs brīdināt par piesardzību, darot šo pozu! Atcerieties - mugurkaula kakla daļā atrodas mugurkaula artērija un nervu pinumi, kas nonāk smadzenēs!

Tā kā manā gadījumā 5. , 6. un 7. kakla skriemeļa diski ir deformēti, sāpju un spriedzes gadījumā kaklā, kā arī galvassāpes, zvana ausīs, es ķeros pie šādas pozas:

 • Es guļu uz muguras, uz gultas ar galvu pret kājas galu (kas ir bez muguras). Izelpojot, es lēnām nolaižu galvu uz leju tā, ka mans septītais kakla skriemelis atrodas uz matrača malas. Tādējādi mana galva karājas zem tā svara, kakls noliecas un atslābina, zods ir uz augšu. Šim galvas piekārtajam stāvoklim jābūt īslaicīgam - tikai dažas sekundes no 5 līdz 10.

Sajūtot diskomfortu vai skaitot līdz 10, ieelpojot sāku lēnām "rāpot" pa gultu, nepaceļot pakausi no gultas, ar rokām turoties pie tās malām.

Nedrīkst pēkšņi pacelt galvu no šādas "karājas" pozīcijas!

Tikai lēna galvas “rāpošana” uz gultas un kakla izstiepšana vienlaikus atbrīvo saspiestos asinsvadus un nervus, mazina sāpes kaklā un galvā.

Pēc šīs pozīcijas jums vairākas minūtes jāguļ mierīgā stāvoklī.

Šī kakla skriemeļu izstiepšana palīdz deformēties kakla apakšējos skriemeļus.

Galvassāpju un citu simptomu mazināšana

Ja simptomos dominē galvassāpes, kas strauji rodas vienā galvas pusē, dažreiz ar sliktu dūšu, tas norāda uz traucējumiem galvaskausa locītavas artikulācijā ar 1. kakla skriemeli pakauša nerva izejas vietā, kas inervē pusi no galvas katrā pusē. Tāpēc, kad pakauša nervs ir saspiests vienā pusē, šajā konkrētajā galvas pusē ir sāpes.

Sirds un asinsvadu un elpošanas sistēmas traucējumi uz galvassāpju fona tiek novēroti nervu šķiedru pārkāpuma dēļ, kas iet no mugurkaula mezgla 2. kakla skriemeļa līdz smadzeņu stumbram.

Traucējumu gadījumā pirmā un otrā skriemeļa rajonā efektīvas ir arī terapeitiskās pozas muskuļu relaksācijai. Medicīnas zinātņu doktors, profesors, Krievijas Federācijas cienījamais ārsts Anatolijs Boļeslavovičs Sitels grāmatā "Solo mugurkaulam" iesaka šādu pozu galvassāpju mazināšanai.

 • Apsēdieties atvieglinātā krēslā. Bet tajā pašā laikā turiet rumpi taisnu. Izelpojot, noliekt galvu uz priekšu tā, lai tā svara ietekmē "pakārtos". Tāpēc turiet galvu apmēram 10 sekundes. Pēc tam, ieelpojot, paceliet to un atpūtieties pusminūti. Atkārtojiet vingrinājumu 10 reizes.

Maigs vingrinājums

Ar mugurkaula kakla daļas osteohondrozi, simptomiem un ārstēšanu mājās jūs varat izmantot šādus divus maigus vingrinājumus, lai atslābinātu kakla muskuļus spazmas un sāpju gadījumā.

 1. Jums jāsēž uz krēsla, jāiztaisno rumpis. Noliec rokas uz ceļiem. Kājas ir paralēlas viena otrai. Poza ir atvieglota, elpošana ir mierīga.

  Ieelpojiet un nolaidiet galvu, ar zodu pieskarieties krūšu kaulam, vienlaikus pavelkot pakausi uz augšu. Turiet dažas sekundes šajā pozīcijā. Tad lēnām izelpojiet, paceļot galvu un plecus. Veiciet 5-7 no šiem terapeitiskajiem vingrinājumiem.

 2. Otrā vingrinājuma sākuma pozīcija ir tāda pati kā pirmajā. No sēdus stāvokļa noliecieties ar ķermeni uz kājām, galvu uz ceļiem. Ieelpojot, lēnām paceliet galvu, izelpojot - nolaidiet to. Atkārtojiet 5-7 reizes.

  Vingrinājuma laikā kakla muskuļi vispirms saspringst, pēc tam vieglāk un ātrāk atslābina.

Visi vingrinājumi jāveic lēni un vienmērīgi, tas ir, jums nevajadzētu veikt pēkšņas kustības, nevajadzētu steigties, nevajadzētu piedzīvot smagu spriedzi vai sāpes. Tiklīdz jūtaties neērti, pārtrauciet vingrinājumus un mēģiniet atpūsties un atpūsties.

Vietējie līdzekļi

Vietējie fondi

Mājās papildus terapeitiskajiem vingrinājumiem kakla skriemeļu atslābināšanai un izstiepšanai jūs varat novērst sasprindzinājumu un nelielas sāpes kaklā ar manuālu masāžu vai ar masieru palīdzību (pēc konsultēšanās ar ārstu), kā arī vietējiem līdzekļiem - termiskām procedūrām (tinktūras, berzes, kompreses, vanna).

Tomēr jāzina, ka termiskās procedūras var būt kaitīgas stipru sāpju un iekaisuma gadījumā mugurkaula skartajā zonā, jo tās palielina arteriālo asiņu plūsmu un palēnina venozo aizplūšanu, tāpēc tās izraisa simptomu saasināšanos, palielina sāpes un audu pietūkumu.

Vietējai lietošanai uz spazmas muskuļiem izmanto šādu svaigi pagatavotu šķīdumu: 15 ml Dimexide, 15 ml 0, 5-1% novokaīna šķīduma un 4-6 ml 50% analgīna šķīduma ielej krūzē, kur iemērc marles salvetes, salocīts 4 kārtās. Salvešu izmēram jāatbilst sāpīgajai vietai.

Mitrinātā salvete tiek uzklāta uz atbilstošās vietas (ādu iepriekš apstrādā ar spirtu), pārklāta ar celofānu un nostiprināta. Procedūra ilgst 1-1, 5 stundas.

Kompreses tiek veiktas katru dienu 4-6 dienas. Ja parādās apsārtums, kompresi ieteicams nomainīt ar Dimexide ar linimentu vai Dimexide ziedi.

Dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšanā liela nozīme ir pareizas diētas ievērošanai.

Profilakse

Cienījamie lasītāji, atcerieties, ka mūsu ķermenis ir pašregulējoša bioloģiska sistēma, kas, ja mūsu stāja ir nepareiza, liecina par sāpēm vai diskomfortu.

Rūpējieties par mugurkaulu! Neizlec no gultas! Vispirms pagriezieties uz sāniem un, balstoties uz elkoni, vienmērīgi pacelieties.

Neceliet svarus sev priekšā un nenesiet svarus vienā rokā! Labāk nēsāt slodzi ar simetrisku slodzi uz abām rokām (sievietēm - ne vairāk kā 5 kg katrā rokā, vīriešiem - ne vairāk kā 12 kg katrā rokā). Un jums ir jāpaceļ krava, nedaudz apsēžoties.

Neveiciet mājas vai dacha darbus, noliecoties otrādi! Grīdas mazgāšanu un gultu ravēšanu var veikt uz ceļiem vai ar garu instrumentu palīdzību.